Štyri fázy uvoľňovania ekonomiky, ktoré predstavil premiér Igor Matovič, hodnotia odborníci pozitívne

Rádio Slovensko uverejnilo reportáž s vyjadrením Radovana Ďuranu k otváraniu ekonomiky. 21. 04. 2020.

Štyri fázy uvoľňovania ekonomiky, ktoré predstavil premiér Igor Matovič, hodnotia odborníci pozitívne

Petra Podhorcová: "Ak bude indikátor nižší ako 100, otvoria sa ďalšie prevádzky. Ak bude v rozpätí do 150, zachovajú sa doteraz otvorené prevádzky, no nevstúpime do ďalšej fázy. A ak bude vyšší ako 150, zatvoria sa už aj otvorené prevádzky. Ekonóm Radovan Ďurana z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz hodnotí uvoľnenie opatrení pozitívne."

Radovan Ďurana, ekonóm: "Dá sa diskutovať o tom tempe aj o tých kritériách, ktoré sú tam nastavené, ale kľúčová vec je, že sa pohneme dopredu a že je tu vôbec politická vôľa dávať na váhy to, že zamrznutá ekonomika prináša omnoho vyššie náklady."

Celú reportáž si môžete vypočuť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards