Rast eurozóny ochabol (Ta3)

Martin Vlachynský sa 28.12.2015 vyjadril pre Ta3 k poklesu rastu Eurozóny,

Rast eurozóny ochabol (Ta3)

Výňatok:

Andrej Horváth:
"Problémom eurozóny zostáva vysoký dlh. Za uplynulý rok vzrástol o 150 miliárd eur a v pomerne k hrubému domácemu dopytu prevyšuje 92 percent.
Vďaka nízkym úrokovým sadzbám je ale situácia na dlhopisovom trhu stabilná."
Martin Vlachynský, analytik INESS:
"V prípade, že aj v budúcich rokoch prišlo k niečomu takému, že by úroky na štátnych dlhoch začali rásť, či už z dôvodu toho, že by ECB zvyšovala úrokové sadzby, alebo aj z dôvodu toho, že by začala narastať neistota medzi investormi, tak takéto zvyšovanie úrokov by spôsobilo pomerne značné problémy vo viacerých členských krajinách eurozóny."

Andrej Horváth:
"V očakávaniach, čo prinesie rok 2016, sú ekonómovia zatiaľ optimistickí. Hospodárstvo eurozóny by malo rásť takmer 2-percentným tempom a podobne tak aj v roku 2017. Andrej Horváth, TA 3."

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards