Americká spoločnosť, ktorá vo Vrábľoch zamestnáva 280 ľudí, ohlásila hromadné prepúšťanie (Slovenský rozhlas)

Radovan Ďurana sa 16.12.2015 vyjadril pre Žurnál Rádia Regina k prepúštaniu zamestnancov vo Vrábľoch. 

Americká spoločnosť, ktorá vo Vrábľoch zamestnáva 280 ľudí, ohlásila hromadné prepúšťanie (Slovenský rozhlas)

Výňatok:

Jana Obrancová:
"Americká spoločnosť ICU Medical má materské závody v Mexiku. Na Slovensku spustila výrobu v roku 2010. Ešte predtým dostala od vlády štátnu pomoc v hodnote viac ako 5,5 milióna eur. Nejde však o jediného investora, ktorý po využití vládnych stimulov od nás odchádza. Podľa analytika je preto takáto podpora neefektívna a štát by sa mal skôr snažiť zlepšiť podnikateľské prostredie. Radovan Ďurana z INESS."
Radovan Ďurana, INESS:
"Namiesto toho, aby sme mali najvyššiu sadzbu dane z príjmu, by sme ju mali mať skôr najnižšiu. To čo potrebujeme zlepšiť je vymožiteľnosť práva."

Jana Obrancová:
"V Nitrianskom kraji je asi 10 % nezamestnanosť. Úrady práce evidujú asi 3 tisíc voľných pracovných miest. Spoločnosť, ktorá by vyrábala zdravotnícke pomôcky, ako odchádzajúca ICU Medical, ale v regióne nie je. O jej miesto v priemyselnom parku už prejavili záujem ďalšie spoločnosti.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards