V Nitre vznikne nový závod Jaguar Land Rover (Rádio Expres)

Radovan Ďurana sa 11.12.2015 vyjadril pre Rádio Expres o novej investicicií automobilky Jaguar Land Rover.

V Nitre vznikne nový závod Jaguar Land Rover (Rádio Expres)

Výňatok:

Zuzana Gajdošíková:
"Analytik INESS Radovan Ďurana tvrdí, že štvrtá automobilka by mala prísť na Slovensko z vlastnej iniciatívy, a nie preto, že jej štát zaplatí časť jej nákladov na zamestnávanie a investičný majetok."
Radovan Ďurana, analytik INESS:
"Takáto štátna dotácia znamená, že ostatní producenti musia zaplatiť dane, aby mohla nová automobilka začať činnosť na Slovensku."

Zuzana Gajdošíková:
"Zároveň Ďurana upozorňuje, že na trhu nie je dostatok odborníkov, a tak sa môže stať, že bude Land Rover preberať zamestnancov z ostaných automobiliek. Pozitívom príchodu Land Roveru je podľa ekonóma Slovenskej akadémie vied Vladimíra Baláža to, že sa v Nitrianskom kraji zdvihne zamestnanosť a posilní to celý región. Štvrtá automobilka zároveň pomôže rozčleniť výrobu."

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards