Rast dosiahne 3,3 percenta (Ta3)

Martin Vlachynský vysvetloval 8.12.2015 situáciu na trhu práce pre  Ta3.

Rast dosiahne 3,3 percenta (Ta3)

Výňatok: 

Róbert Fico, predseda vlády:
"Ak sa nám podarí dotiahnuť Land Rover do konca, je to predovšetkým potvrdenie až nie tak zlého podnikateľského prostredia."
Martin Vlachynský, analytik INESS, (telefonát):
"Na jednej strane viaceré firmy v krajine hlásia akútny nedostatok zamestnancov, ktorý sa ešte zvýši v budúcnosti s príchodom novej automobilky. Na druhej strane Slovensko má dosť početnú armádu dlhodobo nezamestnaných ľudí. Toto je, povedal by som, taký rozsiahly štrukturálny problém. Jedným z dôvodov je napríklad školstvo."

Andrej Horváth:
"Negatívny dopad emisného škandálu automobilky Volkswagen Národná banka na slovenskú ekonomiku zatiaľ nezaznamenala. Počíta ale aj s negatívnym scenárom."

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards