Koniec EÚ v súčasnej podobe?(TV JOJ)

Reportáž TV JOJ zo dňa 10.11.2015 na tému rizika vystúpenia Británie z EÚ s komentárom Martina Vlachynského. 

Koniec EÚ v súčasnej podobe?(TV JOJ)

Výňatok:

Adam Zavřel, redaktor:
"Referendum o vystúpení Británie z Európskej únie bude tak či tak a dovtedy chce britský premiér David Cameron vyjednať od Bruselu mnohé ústupky a jedným z nich je napríklad obmedzenie sociálnych dávok."
Martin Vlachynský, analytik INESS:
"Slováci, ktorí sa presťahujú do Veľkej Británie, by nemali okamžite od prvého dňa nárok na dávku v nezamestnanosti, na materské dávky a podobné rôzne sociálne výhody."

Adam Zavřel:
"Všetko by si najskôr museli odpracovať. Zatiaľ sa hovorí o tom, že minimálne pol roka. Tiež by tým chcel obmedziť voľný pohyb ľudí v Únii.
Vzťahoval by sa na tie krajiny Únie, kým sa ich ekonomika výrazne nepriblíži tej britskej. Týkalo by sa to teda aj Slovenska. Aj za tento nápad si vyslúžil z Bruselu spŕšku kritiky."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards