Všetky deti hurá na lyže (TV JOJ)

TV JOJ odvysielalo 9.11.2015 reportáž o plánovaných dotáciách na školské výlety s vyjadrením Róberta Chovanculiaka.

Všetky deti hurá na lyže (TV JOJ)

Výňatok:

Michal Rybanský:
"Príspevok na školský výlet dostane každé dieťa. Napriek tomu nie všetci sú z neho nadšení. Ekonómovia tvrdia, že štát opäť raz rozhodol za občanov."
Róbert Chovanculiak, ekonomický analytik INESS:
"Rodičia budú prinútení prostredníctvom daní financovať práve lyžovanie."

Juraj Jonák, riaditeľ ZŠ na Orave (telefonát):
"Nie je možné túto dotáciu použiť na vypožičanie lyžiarskeho výstroja pre deti zo slabších rodín, pretože naozaj táto položka je najväčšou položkou pre rodičov pri lyžiarskom výcviku."
Róbert Chovanculiak:
"Takže to budú práve nejaké chudobnejšie rodiny a chudobnejší rodičia, ktorí si nebudú môcť dovoliť poslať svoje deti na lyžiarske kurzy. A toto opatrenie tým pádom pomôže predovšetkým strednej triede a nejakým bohatším rodinám."

Michal Rybanský:
"Tento príspevok údajne nepatrí k predvolebným darčekom. Ministerstvo s ním počíta aj v nasledujúcich rokoch a keď sa ujme dlhodobo, každý žiak by ho počas štúdií mohol využiť až trikrát."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards