Ako je to s dôchodkami? (TV JOJ)

Radovan Ďurana vysvetloval 5.11.2015 pre TV Joj, ako to je s valorizáciou dôchodkov. 

Ako je to s dôchodkami? (TV JOJ)

Výňatok:

Adam Zavřel:
"No jednoducho ide o to, aby nebolo horšie. O zlepšení sa zatiaľ nehovorí, čiže jednoducho aby každý mal čo mal aj predtým minulý rok. Ak by vláda neprešla na tento systém, totiž podľa analytika by sa jednoducho neudržal prvý pilier. Už teraz musí totiž vláda neustále sanovať a posielať aj ďalšie peniaze do Sociálnej poisťovne, aby vôbec dôchodky mohla vyplácať."
Radovan Ďurana, analytik INESS (telefonát):
"Z pohľadu dôchodcu, ktorý bol zvyknutý na to, že sa mu v minulých rokoch zvyšoval mesačný dôchodok o osem až jedenásť eur každý rok, môže sa zdať valorizácia o dve eurá strašne nízka. Z pohľadu udržateľnosti dôchodkového systému, aby štát bol schopný vyplácať dôchodky aj v budúcnosti, je takéto prísne nastavenie valorizácie nevyhnutné."

Dana Strculová:
"A aké vysoké sú dôchodky v okolitých štátoch?"

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards