Ľudia potrebujú viac informácií o svojom dôchodkovom sporení (Rádio Expres)

28.10.2015 bol v rádiu Expres zmienený INESS v rámci projektu každoročného informovania o aktuálnom stave dôchodkového sporenia.

Ľudia potrebujú viac informácií o svojom dôchodkovom sporení (Rádio Expres)

Výňatok:

Peter Palovič, redaktor:
"Projekt Oranžová obálka úspešne niekoľko rokov funguje vo Švédsku.
Opoziční poslanci spolu s nezávislými organizáciami INEKO a INESS vypracovalo projekt, ktorý by každého z nás raz ročne informoval o aktuálnom stave dôchodkového sporenia. Ľudovít Kaník z SDKÚ tvrdí, že ľudia potrebujú viac informácií o svojom sporení hlavne kvôli častým legislatívnym zmenám."
Ľudovít Kaník, (SDKÚ-DS), poslanec NR SR:
"Aby každým rokom vedeli, koľko odpracovali, koľko odviedli do Sociálnej poisťovne, a aké im z toho vyplývajú nároky, aké majú práva, koľko majú na svojich osobných účtoch nasporených peňazí, koľko môžu očakávať zo Sociálnej poisťovne, keby by mohli prípadne odísť do dôchodku."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards