Najväčšia obchodná dohoda (TV JOJ)

Vyjadrenie Martina Vlachynského k TTIP v správach TV Joj zo dňa 13.10.2015

Najväčšia obchodná dohoda (TV JOJ)

Výňatok:

Adam Zavřel:
"Lenže čím viac sa rokuje, tým viac narastá nespokojnosť ľudí.
Poľnohospodári sa obávajú, že by nás mohli zaplaviť geneticky modifikované potraviny, alebo z druhého brehu oceánu nás zaplaví lacné oblečenie. To všetko by vraj mohla priniesť obchodná zmluva TTIP."
Martin Vlachynský, analytik INESS:
"Táto zmluva je pomerne rozsiahla, pomerne dlho sa vyjednáva a samozrejme je okolo nej veľa kontroverzie. Jedným z problémov je, že nie je tak úplne transparentná."
Adam Zavřel:
"Množstvo bodov je stále tajných a na verejnosť prenikli informácie, ktoré pohoršili mnohých. Tak napríklad nielen zníženie nárokov na bezpečnosť potravín, ale aj ochrany životného prostredia a znížili by sa aj práva pre pracujúcich. Viac by sme sa mali prispôsobovať my Amerike ako ona nám. No a odpor rastie aj v Bruseli."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards