Rozdeľovanie eurofondov na slovenský spôsob. Štátna agentúra si sama schváli projekt aj peniaze (aktuality.sk)

Radovan Ďurana kritizoval formu nových projektov na ochranu životného prostredia na aktuality.sk (1.10.2015)

 

Rozdeľovanie eurofondov na slovenský spôsob. Štátna agentúra si sama schváli projekt aj peniaze (aktuality.sk)

Štátna agentúra spúšťa projekty na ochranu životného prostredia. O peniaze musí požiadať samú seba.

Zo „života“ eurofondov: ekonomických analytikov na sociálnej sieti pobavila výzva štátnej agentúry.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vyzýva samú seba, aby predložila národný projekt, ktorý má skvalitniť životné prostredie. 

„A byrokrat môže spokojne uľahnúť k spánku, splnil literu zákona a rozveselil unudených analytikov,“ uvádza Radovan Ďurana z INESS.

 
 

Paradoxom je, že agentúra zároveň prerozdeľuje na projekt peniaze. Zároveň však musí samú seba o peniaze požiadať. 

Vo výzve na predloženie národného projektu Zelená domácnostiam sa v podmienkach poskytnutia príspevku píše, že jediným oprávneným žiadateľom je Slovenská inovačná a energetická agentúra.

Oficiálne o agentúre

SIEA je štátna príspevková organizácia ministerstva hospodárstva, ktorá zhromažďuje a vyhodnocuje údaje o energetickej efektívnosti a využívaní obnoviteľných zdrojov energie na Slovensku. Zároveň zastupuje Slovensko v medzinárodných energetických projektoch.

 
 
Andrea Mačošková
INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards