Podporte vznik knihy Zlé peniaze

Chceme vás poprosiť o pomoc. Juraj Karpiš dopísal rukopis sprievodcu krízou Zlé peniaze a s Vašou podporou chce z neho spraviť kvalitnú, dobre čitateľnú a peknú knihu s vtipnými ilustráciami.

Podporte vznik knihy Zlé peniaze

Rozhodli sme sa vytvoriť projekt na crowdsourcingovej platforme startovac.cz. Knihu cez túto stránku môžete jej predobjednaním alebo rôznymi čiastkami na ktoré sú naviazané veľmi zaujímavé odmeny.

Momentálne sme už prekonali prvé dva ciele, ale chceme ponúknuť ešte viac. Detaily sa dozviete na stránke projektu na startovac.cz.
 


 

Prečo sprievodca krízou

Autor Juraj Karpiš ku vzniku knihy napísal: „V televíznej relácii Pod lampou Štefana Hríba som pravidelne zažíval pocity frustrácie. Ide o rozsiahly diskusný formát, ktorý umožňuje ponoriť sa do témy hlbšie.

Napriek tomu som mal neustále pocit, že diskutujúci nie úplne rozumejú, čo sa im snažím o kríze povedať. Chýbalo množstvo súvislostí. Na namaľovanie celého obrazu jednoducho nikdy nebolo dosť času. Televízni diváci sa museli strácať v množstve pre nich neznámych ekonomických pojmov. A to je škoda. Pretože finančný systém je pokazený a ľudia by o tom mali vedieť. Inak ich čakajú nepríjemné prekvapenia.

Dôležitý kontext a najzaujímavejšie udalosti krízy nemožno vtesnať ani do 500 slovných článkov v novinách alebo časopisoch. Pritom z množstva verejných diskusií, prednášok pre študentov či manažérov mi bolo jasné, že veľa ľudí chce o kríze vedieť viac než ploché frázy typu „Zlyhal kapitalizmus“ alebo „môžu za to špekulanti.“

Ľudí som nemohol ani odkázať na kvalitnú sériu článkov alebo knihu. O žiadnej, ktorá by uspokojivo popisovala americkú finančnú a následne európsku dlhovú krízu v slovenčine alebo češtine neviem. Tak som sa ju rozhodol napísať sám. Sprievodcu krízou, ktorý dá aj ekonomickým laikom odpovede na najdôležitejšie krízové otázky. Dôležitou časťou knihy sú možné budúce scenáre a konkrétne návrhy ako žiť dobrý život napriek zlým peniazom.“

Kniha bude dostupná na pultoch predajní v lete 2015.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards