Ministerstvu hospodárstva už škandály hroziť nebudú. Fico ho (akože) zruší (Trend)

Týždenník Trend spomína v článku z 29.4.2015 vyjadrenie INESS pre Aktualne.sk o zlúční ministerstiev.

Ministerstvu hospodárstva už škandály hroziť nebudú. Fico ho (akože) zruší (Trend)

Vláda Roberta Fica bude mať o jedno ministerstvo menej. Premiér sa podľa informácií servera Aktuálne.sk rozhodol zrušiť rezort hospodárstva, ktorého šéf Pavol Pavlis nedávno abdikoval pre rodinkársku aféru.

Činnosť rezortu ako taká bude pokračovať – pod ministerstvom financií, ktorý riadi Peter Kažimír. Počet ministrov tak klesne z trinásť na dvanásť.

Ako dodáva Aktuálne.sk, rozhodnutie o rušení úradu padlo iba v stredu, malo vzísť priamo z hlavy R. Fica. Pôvodný plán podľa servera bol, že P. Kažimír by ministerstvo hospodárstva dočasne viedol a sedel by tak na dvoch stoličkách. No keďže Smer-SD nemal náhradu a do parlamentných volieb ostáva iba rok, premiér sa rozhodol pre toto riešenie.

P. Pavlis bol počas tejto garnitúry už druhý minister hospodárstva. Minulé leto nahradil svojho predchodcu Tomáša Malatinského, ktorý sa z funkcie porúčal spolu s exministrom školstva Dušanom Čaplovičom. Toho zas nahradil Peter Pellegrini.

Aktuálne.sk dodáva, že nápad zrušiť rezort hospodárstva prišiel aj z radov expertov, konkrétne od mimovládky INESS. Tá tento krok odporúčala z racionálnych dôvodov a nie preto, že Smer-SD nedokáže nájsť schopných ľudí. INESS navrhoval zlúčenie tohto rezortu spolu s ministerstvami pôdohospodárstva a dopravy, čím by sa ušetrili milióny eur na platy úradníkov.

Aktuálne zrušenie ministerstva hospodárstva bude mať zrejme iba čisto formálny charakter.

Trend, 29.4.2015

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards