Rekreačné poukazy môžu spasiť turizmus. Peniaze by mohli ísť od štátu

Martin Vlachynský sa pre Finweb vyjadril k využitiu rekreačných poukazov. 01. 04. 2020.

Rekreačné poukazy môžu spasiť turizmus. Peniaze by mohli ísť od štátu

"Ich zachovanie, samozrejme, presadzujú aj jednotlivé hotely. „Musíme si uvedomiť, že práve rekreačné poukazy budú mať v čase oživovania ekonomiky v slovenských regiónoch kľúčovú úlohu, pretože tie sú vo veľkej miere závislé práve od cestovného ruchu,“ povedal pre HN hovorca Tatry Mountain Resorts Marián Galajda. Analytici však upozorňujú, že nie je možné zachraňovať jeden sektor na úkor druhého.

V súčasnosti totiž poukazy predstavujú záťaž pre firmy, ktoré už teraz bojujú o prežitie. „V čase reštartu ekonomiky budú podnikatelia potrebovať odľahčiť od všetkej možnej záťaže vrátane rekreačných poukazov,“ priblížil analytik INESS Martin Vlachynský.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards