Premiér chystá Veľkú noc pod zámkou

Premiér chystá Veľkú noc pod zámkou

Ekonomický vplyv bude minimálny

Aj keď pandémia a s ňou spojené opatrenia ekonomiku devastujú, samotný zákaz vychádzania počas Veľkej noci by až tak nebolel. Podľa riaditeľa INEKO Petra Goliaša by boli tieto škody len minimálne vzhľadom na to, že je väčšina prevádzok aj tak zatvorených. Otázkou je však to, či je tvrdý zákaz vychádzania pre všetkých potrebný a či by nestačilo odporúčanie s dôrazom na nestretávanie sa so staršími ľuďmi a s inými rizikovými skupinami. „Vychádzanie na čerstvý vzduch je pri dodržiavaní odstupu od iných ľudí zdraviu prospešné a s nízkym rizikom šírenia vírusu,“ ozrejmuje. Podobný názor zastáva aj analytik z INESS Martin Vlachynský. „Limitovanie na sviatok náklady zákazu znižuje. Aj tak však platí, že blackout v tejto situácii nedáva zmysel,“ hovorí tým, že takéto rozhodnutia vyvolávajú veľkú neistotu, či vláda vôbec má nejaký plán, ako ďalej. „My sa musíme s vírusom naučiť fungovať, nie sa pred ním schovávať. Bude tu aj po Veľkej noci, aj o mesiac, aj o tri,“ dodal Vlachynský.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards