Podržal kajúcnika Makóa, kampaňoval s Blahom a bude musieť zoškrtať miliardy. Kto je staronový minister financií

Portál Aktuality.sk uverejnil vyjadrenie analytika Radovana Ďuranu k výzvam vo verejných financiách, ktorým bude musieť čeliť nový minister financií. 

Podržal kajúcnika Makóa, kampaňoval s Blahom a bude musieť zoškrtať miliardy. Kto je staronový minister financií

Radovan Ďurana, INESS odpovedá na novinárske otázky: 

"Žijeme v systéme, v ktorom dobrý minister financií je ten, ktorý napĺňa ciele programového vyhlásenia vlády. Programové vyhlásenie bude dôležitejšie, ako osoba ministra, ktorý je aj tak závislý na práci stoviek úradníkov ministerstva. Predpovedanie reakcie finančných trhov je komplikované. Z doterajších vyhlásení víťaznej strany sa dá predpokladať, že k veľkej konsolidácii na strane výdavkov nedôjde. Pravdepodobnosť že vláda bude zvyšovať dane, či napríklad znižovať odvod do druhého piliera je pomerne vysoká. Hoci tento prístup nepovažujeme z pohľadu budúceho hospodárskeho rastu a udržateľnosti verejných financií za žiadúci, finančné trhy môžu mať v horizonte 1 - 4 rokov iný názor. Uvidíme."

Celý článok zo dňa 23.10.2023 si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards