Podpora nestačí. Firmy hlásia veľké prepúšťania

Podpora nestačí. Firmy hlásia veľké prepúšťania

Najhoršie ešte príde

Na Slovensku sa pritom na odvody a dane z práce platí výrazne viac, než je priemer krajín OECD. Väčšina z príspevku pre tých, ktorí prišli o tržby, tak putuje naspäť štátu. „Mnohé krajiny, napríklad Anglicko, Francúzsko či Nemecko v rámci tejto pomoci odvody odpúšťajú,“ upozorňuje Silvia Šeptáková, hovorkyňa Asociácie priemyselných zväzov. V prípade Nemecka ide o časť odvodov.

To, čo mala byť dávka na pomoc v ťažkých časoch, sa tak minie účinku. „Za neodvedenú prácu nedáva zmysel pýtať od zamestnávateľov odvody,“ myslí si Radovan Ďurana z INESS. Aj zamestnancom by sa podľa neho mali odvody aspoň znížiť.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards