Odškodní podnikateľov Sulíkov zákon? Heger ho už preratúva

Pravda uverejnila článok s vyjadreniami Martina Vlachynského k odškodneniu podnikateľov. 16. 2. 2021

Odškodní podnikateľov Sulíkov zákon? Heger ho už preratúva

To je podľa analytika z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz Martina Vlachynského krátkozraké. „Účtovný zisk, respektíve strata sú takým slabým indikátorom, že odškodné z tohto nového návrhu potečie viac-menej náhodne,“ hovorí. Môžeme to vnímať ako pokus prekonať byrokraciu a dostať zdroj rýchlo do podnikateľského sektora, zároveň ale platí, že takýto systém viac odškodní horší biznis model a demotivuje ten lepší, dodáva. Pomôcť by mohlo, ak by sa finančná injekcia viazala na budúce výsledky firmy, aby si podnikatelia rozmysleli, či prostriedky naozaj potrebujú alebo nakoniec aj tak budú musieť zavrieť.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards