Očistec pre podnikateľov v čase koronakrízy: Vláda im poskytne preklenovacie úvery

Noviny.sk uverejnili reportáž s vyjadrením Martina Vlachynského k zachraňovaniu podnikov. 17. 04. 2020.

Očistec pre podnikateľov v čase koronakrízy: Vláda im poskytne preklenovacie úvery

"My nemôžeme chcieť zachrániť úplne všetkých podnikateľov a tváriť sa, že o dva mesiace tu bude všetko, ako bolo na začiatku," povedal Martin Vlachynský, ekonomický analytik Iness. "Toto nemá byť nástroj na to, aby sme zachraňovali firmy, ktoré by aj bez krízy išli do krachu. Preto existuje tá podmienka, že podnik sa nesmie nachádzať v ťažkostiach," upozornil Sulík. Súčasná kríza je niečo ako očistný proces, ktorý prežijú iba silnejšie firmy, nuž a tie slabšie nebude, žiaľ, dôvod dotovať. Štátnu podporu by mali, podľa ekonóma, prideľovať na základe testov a dostať by ju mali iba tie firmy, ktoré majú šancu rýchlo sa pozviechať. "Zároveň nebude podporovať vznik takzvaných zombie firiem," dodal Vlachynský, ekonomický analytik Iness.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards