Nemocničné oddelenia budú zatvárať naďalej. Aj keď sa reforma nemocníc odloží, tvrdia odborníci

Týždenník Trend uverejnil hodnotenie komentár analytika Martina Vlachynského k nedostatku zdravotníkov na Slovensku. 

Nemocničné oddelenia budú zatvárať naďalej. Aj keď sa reforma nemocníc odloží, tvrdia odborníci

Ako povedal, v zdravotníckom sektore už niekoľko rokov kolujú vtipy o maľovaní nemocníc. Vždy, keď mali nemocnice personálny problém, najmä tie menšie, oddelenie zatvorili a zdôvodnili to tým, že maľujú.

„Realitou bolo často to, že nemali personál. Čiže klesajúci pomer zdravotníkov k chorým by bez ohľadu na kategorizáciu viedol k tomu, že sa niektoré oddelenia zatvárajú a niektoré služby z regiónov miznú. Slovensko je relatívne malá krajina a má vyše 100 nemocníc. Je dôležité povedať pacientom, že ústavná zdravotná starostlivosť nemusí byť v každom mestečku. A nie je to dobré, ak je v každom mestečku."

Celý článok zo dňa 12.11.2023 si môžete prečítať tu.
 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards