Naštartuje turizmus ekonomiku?

Martin Vlachynský sa pre Nový Čas vyjadril k dopadu turizmu na našu ekonomiku. 30. 04. 2020.

Naštartuje turizmus ekonomiku?

Odborníci z premiérovho permanentného krízového štábu varujú, že riziko letných dovoleniek v zahraničí je značné, a preto odporúčajú plánovať si dovolenku na Slovensku. „Druhá vlna je takmer vždy importovaná. To znamená, že keď sa nás pýtajú na dovolenky, ja stále hovorím - venujme všetko tomu, aby sme mohli dovolenkovať tu na Slovensku a buďme veľmi opatrní, čo sa týka hraníc,“ upozornil infektológ Vladimír Krčméry. To môže byť obrovská vzpruha pre turizmus na Slovensku, ktorý sa ocitol pre pandémiu v zóne ohrozenia medzi prvými. „Pre cestovný ruch, hotelierov a reštaurácie by to boli dobré správy za predpokladu, že budú môcť vôbec fungovať. Čiastočne im to pomôže vynahradiť straty marca, apríla a mája,“ myslí si ekonomický analytik inštitútu INESS Martin Vlachynský.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards