Definitíva pre pendlerov je na spadnutie. V hre sú tieto tri scenáre

Radovan Ďurana sa pre Hospodárske noviny vyjadril k situácii pendlerov. 27. 04. 2020.

Definitíva pre pendlerov je na spadnutie. V hre sú tieto tri scenáre

„Povinné testovanie s 30-dňovou lehotou nie je dostatočný nástroj kontroly, väčší zmysel by malo testovanie náhodných skupín pendlerov,“ myslí si analytik inštitútu INESS Radovan Ďurana.

„Vláda by mala intenzívne rokovať so susednými štátmi. Vývoj nákazy v Česku, aj hygienické pravidlá, sú veľmi podobné situácii na Slovensku. V Rakúsku dosahuje počet novo nakazených rovnaké hodnoty ako u nás,“ dodal Ďurana.

Za úplne neštandardnú pritom považuje súčasnú požiadavku hygienikov na karanténu v štátnych zariadeniach. Takéto kapacity by podľa neho mali byť dostupné len pre pendlerov, ktorí v záujme bezpečnosti nechcú alebo nemôžu byť v domácej izolácii.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards