Čo čaká peniaze?

Radovan Ďurana sa pre Pravdu vyjadril k dôchodkovému systému. 12. 06. 2020.

Čo čaká peniaze?

Pódia analytika INESS Radovana Ďuranu by minimálny dôchodok nemal vôbec existovať. „Arbitrárne vytvára skupiny víťazov (odrobili 30 rokov) a porazených, ktorí odpracovali 29 rokov. Pritom vôbec nezohľadňuje, koľko v skutočnosti odviedli do sociálneho systému. Naviazanie minimálneho dôchodku na priemernú mzdu bol populistický krok, ktorý ešte viac rozšíril dieru v penzijnom systéme," konštatoval Ďurana.

Úpravy v minimálnom dôchodku pripustil aj Krajniak. „Chceme opraviť to, čo sa v dôchodkovom systéme pokazilo. Právna úprava o minimálnych dôchodkoch je zlá a chceme ju upraviť. Nie je možné, aby rástli rýchlejšie ako iné dôchodky," povedal.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards